מתכננים להשאיר את הכלב בפנסיון? הנה מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

בין אם זו בשל חופשה ממושכת, נסיעת עסקים או מקרה חירום פתאומי, בעלי כלבים מוצאים את עצמם מדי פעם במצבים בהם נאלצים לצאת מהבית בבהילות ולהשאיר את הכלבים בסיטואציה בלתי אפשרית (הם לא יכולים להשאר תקופה ארוכה לבד). מה עושים במצב כזה? כאן נכנס לתמונה פנסיון לכלבים – הפתרון הטוב ביותר למקרים כאלו. עם זאת, להפקיד את הכלב, שהוא בן משפחה לכל דבר, לטיפולו של מישהו אחר שאנחנו לא מכירים עלול להיות מאוד מרתיע. אז במאמר הזה אנחנו נסביר מה בדיוק קורה בפנסיון כלבים, וכיצד לבחור את הפנסיון הטוב ביותר עבורכם!

סוגי פנסיון לכלבים

פנסיון לכלבים מגיע בצורות שונות, אך שני הסוגים הנפוצים ביותר הם פנסיון יום, פנסיון לטווח ארוך ופנסיון לטווח קצר.

 • פנסיון יום לכלבים: פנסיון זה מתאים במיוחד לאנשים עובדים שאינם רוצים להשאיר את כלביהם לבד למשך היום.. פנסיון יום מספק לכלבים מסגרת, תעסוקה, סוציאליזציה עם כלבים ואנשים אחרים ועוד.. אלטרנטיבה עדיפה בהרבה על פני בילוי 6-8 שעות לבד בבית בכל יום.
 • פנסיון לטווח קצר: השהייה בפנסיון לטווח קצר נמשכת בדרך כלל מספר ימים עד שבוע. שירות זה מושלם למי שצריך לעזוב את העיר לתקופה קצרה. הפנסיון מציע את כל הטיפול והתשומת לב הדרושים לכלבכם בהיעדרות קצרה זו.
 • פנסיון לטווח ארוך: פנסיון לטווח ארוך מספק טיפול לכלבים שלכם למשך מספר שבועות או אפילו חודשים. זוהי אפשרות אידיאלית עבור בעלי חיות מחמד המטיילים לעתים קרובות, או כאלה שעוזבים לתקופות ארוכות. עם פנסיון לטווח ארוך, כלבכם יקבל טיפול עקבי, תשומת לב וחיבה, גם כאשר אתם נמצאים במרחק רב למשך זמן רב.

השגרה היומית בפנסיון כלבים

יום בפנסיון לכלבים נועד לשמור על חיית המחמד שלכם בריאה, בטוחה וגם משועשעת. זה פחות או יותר הלו"ז שתוכלו למצוא בפנסיונים סטנדרטיים:

 • זמן האכלה: כל פנסיון כלבים מקפיד על לוח זמני האכלה קפדני כדי להבטיח שכל חיות המחמד יקבלו את התזונה הנכונה ובזמן הנכון. הצוות נותן מענה לצרכים תזונתיים ספציפיים ולהגבלות על סמך המידע שסופק על ידי בעלי חיות המחמד (כמויות, תשומת לב לסוג האוכל וכמובן אלרגניים במידה ויש).
 • זמן טיפול תרופתי: עבור כלבים הזקוקים לטיפול תרופתי, צוות הפנסיון מאומן לתת תרופות נחוצות לפי המרשם הוטרינרי. מתן תרופות בזמן הוא חיוני, במיוחד עבור כלבים עם מצבים בריאותיים כרוניים.
 • זמן הליכה ומשחק: פעילות גופנית ומשחק חיוניים לרווחתו הפיזית והנפשית של הכלב. לפנסיון כלבים יש לרוב משבצות זמן מיועדות לטיולים ולזמן משחק, המאפשרים לכלבים לשרוף אנרגיה ולשחק עם כלבים אחרים בסביבה מבוקרת.

הכנת הכלב שלכם לפנסיון

לפני שליחת הכלב לפנסיון, יש לנקוט במספר צעדים כדי להבטיח מעבר חלק יותר:

 • חיסונים: יש לוודא שכלבכם קיבל את כל החיסונים הדרושים. רוב הפנסיונים דורשים הוכחת חיסונים כדי להגן על בריאותם של הכלבים האחרים ששוהים במתקן.
 • ארזו תיק לכלב: כדאי מאוד לארוז את הצעצועים האהובים על כלבכם, השמיכות או כל פריט שמריח כמו הבית, בכדי לספק תחושה מוכרת. כמו כן, אל תשכחו לספק את המזון הרגיל שלהם וכל תרופה נדרשת.
 • הערכה התנהגותית: כדאי לערוך הערכה התנהגותית, במיוחד אם הכלב שלכם לא כל כך מתחבר לאנשים או כלבים אחרים. זה עשוי לעזור לזהות בעיות פוטנציאליות ולהבטיח את התאימות של כלבכם עם סביבת הפנסיון.

בחירת פנסיון הכלבים הנכון

בחירת פנסיון הכלבים הנכון היא קריטית לחוויה של הכלב. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

 • המתקנים והצוות: וודאו שבפנסיון יש מתקנים מתאימים וצוות מיומן. זה כולל כלביות נקיות, גידור מאובטח, אוורור נאות ומספיק מרחב משחק. הצוות צריך להיות מנוסה ולהפגין אהבה אמיתית לבעלי חיים.
 • ביקורות והמלצות: קראו ביקורות ובקשו המלצות. תיאורי חוויות של לקוחות קודמים יכולים לספק תובנות לגבי אופן פעולת הפנסיון.
 • מדיניות ונהלים: למדו אודות המדיניות של הפנסיון בנוגע להאכלה, תרופות, טיפול וטרינרי חירום וכיצד הם מטפלים בבעיות התנהגותיות.
 • בקרו בפנסיון: במידת האפשר, בקרו בפנסיון כדי לקבל תחושה של האווירה בסביבה. שימו לב לאופן האינטראקציה של הצוות עם הכלבים והאם הכלבים נראים נינוחים, שמחים ומטופלים היטב.

בחירת פנסיון לכלב שלכם היא אינה דבר של מה בכך, אבל עם המדריך הזה, אתם מצוידים בכל הכלים שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת. זכרו שכל הרעיון הוא למצוא מקום שבו הכלב שלכם יהיה בטוח, מטופל ומאושר, כך שתוכל להיות עם ראש שקט בזמן שאתם נעדרים.

Facebook

מי אנחנו?

פורטל התוכן של TalkBack הוא הפורטל הגדול בישראל המביא עד אליכם את כל הכתבות הכי איכותיות בנושאים הכי חמים שכולם מדברים עליהם, כך שאין סיכוי שלא תהיו בעניינים. אנחנו מרכזים עבורכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת בנושאים הכי חשובים והכי עדכניים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן